top of page

Modbar

Neotřelý design, který vás  chytí 

DSC_0026.JPG

Modbar

Modbar je firma ze spojených států, která se nebála zcela změnit zažité představy o designu kávovaru. Modbar přesunul většinu kávovaru pod bar, takže nad pracovní plochou máte pouze samotné hlavy na espresso či parní trysku. Díky modulárnímu řešení lze poskládat na baru jednotlivé výdejní hlavy jak chcete, díky tomu lze významně zlepšit pracovní postup při přípravě kávových nápojů.  Modbar je sestrojen pouze z těch nejkvalitnějších komponentů a materiálů. Pokud chcete do svého podniku dechberoucí design a nekompromisní kvalitu připravených nápojů je Modbar vaše volba.

Vše začalo na začátku nového milénia ve sklepě jako nápad Corey Waldrona, baristy přes den a kytaristy v noci. Přemýšlel o tom jak být blíže zákazníkovi, co udělat pro to aby mezi zákazníkem a baristou nestál obrovský espresso kávovar. Jeho původní nápad v kombinaci se znalostmi a zkušenostmi baskytaristy Aric Forbinga s konstrokcí strojů vedli brzy ke konstrukci kávovaru jehož největší části se ukrývají pod deskou baru. Koncept byl poprvé představen v roce 2007. Prvním významným investorem se stala firma La Marzocco, vztahy mezi Modbarem a LM se stávali stále bližšími. Vše vyvrcholilo v roce 2017, kdy veškeré stroje, které nejsou určeny pro americký trh jsou vyráběny v Itálii v továrně La Marzocco. 

Modulární design kávovaru, umožňuje ohromnou variabilitu v rozestavení jednotlivých modulů. Zákazník si sám může určit jak budou jednotlivé moduly rozestavěny na baru pro optimální provoz.        

Modbar  espresso modul

modbar.jpg

Espresso moduly jsou vyráběny ve dvou variantách EP a AV, jsou mezi nimi drobné rozdíly v designu a obrovské rozdíly ve funkci. 

MODBAR EP

 tento modul umožňuje tlakovou profilaci při přípravě espressa stejně jako Strada EP

- 3 stupňová PID kotrola teploty 

- multifunkční páka, elektrický ohřev hlavy, stopky 

- 2  progresivní bojlery 

- tlaková profilace, volumetrické dávkování, teplotní kontrola

- ke každému modulu lze připojit pouze jednu hlavu

MODBAR AV

je výsledkem spolupráce LM a Modbar, vychází z vývoje Linea mini a Linea PB vyznačuje se stejnou spolehlivostí, výkonem a teplotní stabilitou jako ikona Linea PB.

- k jednomu modulu lze připojit dvě hlavy bez nutnosti extra napájení

- Ideální pro rušný provoz

- precizní teplotní stabilita, stejná jako u Linea PB  

- jednoduché ovládání přes multi poziční páku

- porcování přes volumetriku, hmotnost, nebo kontinuální mód

- automatické proplachovací programy

- přizpůsobivý odkapávač je buď se zabudovanou váhou nebo bez ní. 

Parní modul

Modbar

Neotřelý design, který vás  chytí 

DSC_0026.JPG

Modbar

Modbar je firma ze spojených států, která se nebála zcela změnit zažité představy o designu kávovaru. Modbar přesunul většinu kávovaru pod bar, takže nad pracovní plochou máte pouze samotné hlavy na espresso či parní trysku. Díky modulárnímu řešení lze poskládat na baru jednotlivé výdejní hlavy jak chcete. Díky tomu lze významně zlepšit pracovní postup při přípravě kávových nápojů.  Modbar je sestrojen pouze z těch nejkvalitnějších komponentů a materiálů.  Pokud chcete do svého podniku dechberoucí design a nekompromisní kvalitu připravených nápojů je Modbar vaše volba.

Vše začalo na začátku nového milénia ve sklepě jako nápad Corey Waldrona,  přes den baristy a kytaristy v noci. Přemýšlel o tom jak být blíže zákazníkovi, co udělat pro to aby mezi zákazníkem a baristou nestál obrovský espresso kávovar. Jeho původní nápad v kombinaci se znalostmi a zkušenostmi baskytaristy Aric Forbinga s konstrukcí strojů a zařízení, vedli brzy ke konstrukci kávovaru, jehož největší části se ukrývají pod deskou baru. Koncept byl poprvé představen v roce 2007. Prvním významným investorem se stala firma La Marzocco.  Vztahy mezi Modbarem a LM se stávali stále bližšími. Vše vyvrcholilo v roce 2017, kdy veškeré stroje, které nejsou určeny pro americký trh jsou vyráběny v Itálii v továrně La Marzocco. 

Modulární design kávovaru, umožňuje ohromnou variabilitu v rozestavení jednotlivých modulů. Zákazník si sám může určit jak budou jednotlivé moduly rozestavěny na baru pro optimální provoz.        

modbar-steam-product-details.png

Lze umístit dvě páry jako u tradičního kávovaru po stranách hlav na espresso, nebo lze páru umístit kdekoliv jinde pro optimalizaci práce.  Lze ho použít jako další přídavnou páru ke standardnímu kávovaru pro zvýšení produkce nápojů. 

- parní ramínko je "cool touch" nerezová dvojstěnná.

- ergonomická ovládací páka sedí designem k espresso modulům

- přiloženy jsou dvě parní trysky s různými otvory

- pára je ovládána elektroventilem

- upevnění ramínka umožňuje snadnou obsluhu prom praváky i leváky

 

bottom of page